Jak to działa?


Katarzyna Czaplińska Interior Design to pracownia projektowa świadcząca kompleksowe usługi w zakresie projektowania wnętrz. Współpraca ze mną obejmuje etapy, które przedstawiam poniżej.

Spotkanie z Klientem


Celem spotkania jest przede wszystkim wzajemne poznanie się obu stron. To rozmowa wstępna o oczekiwaniach Klienta, poznanie stylu życia, zainteresowań, a nawet sposobu spędzania wolnego czasu. Kompleksowe informacje pozwolą mi stworzyć projekt „szyty na miarę”, ułatwią zaprojektowanie wnętrza, które będzie funkcjonalne, a także będzie współgrało z charakterem i potrzebami mieszkańców.

Oferta oraz Podpisanie Umowy.


Wyceny projektu dokonuję po ustaleniu zakresu prac z Klientem.
Po akceptacji oferty przez Klienta następuje podpisanie umowy.

Inwentaryzacja Architektoniczna


Przed przystąpieniem do pracy nad projektem konieczna jest wizyta na budowie w celu zweryfikowania wymiarów naniesionych na rzucie ze stanem faktycznym.
Wizyta jest w cenie projektu.

Projekt Koncepcyjny


Wykonuję 2 warianty układu funkcjonalnego mieszkania / domu w rzucie 2D. Projekt obejmuje rzuty z propozycjami ścian działowych (jeżeli takowe wymagają korekty), układu mebli, urządzeń i sanitariatów.
Po zapoznaniu się z projektami Klient akceptuje jeden z wariantów bądź wprowadza swoje zmiany i sugestie. Po przekazaniu uwag wykonuję ostateczny projekt funkcjonalny mieszkania.

Wizualizacje


Kolejnym etapem jest wykonanie wizualizacji poszczególnych pomieszczeń.

Wykaz Materiałów Użytych w Wizualizacji oraz Kosztorys


W stworzonym specjalnie dla każdego Klienta indywidualnym „Panelu Klienta”, do którego dostaje swój Login i Hasło znajduje się zestawienie wszystkich materiałów i elementów wyposażenia wnętrza, które zostały użyte w wizualizacji. Również tam znajdują się adresy sklepów wraz z linkiem do strony internetowej oraz ceny: jednostkowa danego produktu i całkowita całego zamówienia.
System ten pozwala w łatwy sposób kontrolować budżet przeznaczony na inwestycję.Zakup Materiałów


Projekt kompleksowy nie obejmuje usługi zakupu materiałów. Aby ułatwić przejście przez ten etap, w wyżej wspomnianym „Panelu Klienta” znajdują się wszystkie potrzebne informacje dotyczące materiałów, mebli etc. wraz z adresami sklepów.
Projekt Wykonawczy


W oparciu o wcześniejsze założenia ustalone wspólnie z Klientem przystępuję do wykonania dokumentacji technicznej dla wykonawców. Obejmuje ona: Rysunki wszystkich pomieszczeń - zwymiarowane i opisane: widoki wszystkich ścian; projekt okładzin - tapety, cegły dekoracyjne, kamień dekoracyjny etc.; projekty podłóg - układ; projekty sufitów podwieszanych wraz z oświetleniem; projekt elektryki, instalacji wodno-kanalizacyjnej, grzejników, ogrzewania podłogowego, klimatyzacji, odkurzacza centralnego; zabudowy stolarskie (projekt kuchni, garderoby, projekty mebli na zamówienie) projekt łazienek z wyszczególnieniem ceramiki oraz sanitariatów
Nadzór Autorski


Jest to usługa dodatkowa. Ma na celu omówienie z wykonawcami poszczególnych etapów wykonywania prac, a także kontrolę, czy prace przebiegają zgodnie z założeniami w projekcie.

Firma projektowa Katarzyna Czaplińska Interior Design oferuje także jednorazowe konsultacje wnętrzarskie oraz projektowanie wnętrz Online dla klientów spoza Warszawy.
Współpracuję z doświadczonymi firmami specjalizującymi się w wykonywaniu wysokiej jakości usług remontowo - budowlanych, stolarskich, tapicerskich, kamieniarskich, szklarskich, krawieckich oraz ze sprawdzonymi producentami i dostawcami elementów wyposażenia wnętrz.